Ne
image
 • imageDans Eğitmenleri
 • imageDans Okullari
Neresi
image
image

istanbulTANGO’nun kurulduğu günden bu yana Tangoyu gönülden seven bu uğurda en iyisini yapmayı kendine hedef seçen bir kadrosu vardır. Eğitmenleri uluslararası arenada saygı gören, seminerleri ve gösterileri için devamlı davetler alan tecrübeli isimlerdir. Tamamen Tango icin tasarlanmış Taksim, Kızıltoprak, Mecidiyeköy ve Bakırköy’de toplam 10 adet derslik ile sadece Arjantin Tango dalında eğitim yapan kurumlar arasında Türkiye ve Avrupa da benzersizdir. Başlangıç seviyeden itibaren planlı uygulanan müfredatı, doğru seviye belirleme ve uygun eğitime yönlendirme, yeni sezon itibari ile haftada 3 gün uzman eğitmenler eşliğinde pratikler, Kadın ve Erkek tekniği çalışmaları, Buenos Aires’den konuk eğitmenler, teorik dersler ve özel çalışmalar ile kendinizi Tango dolu bir Cennette bulacaksınız. Unutmayın sonradan degil en baştan DOĞRU adresle başlayın, vakit kaybetmeyin..

Tanıtım Videosu İstanbul Tango Videoyu İzle

Q Tango Dansı Nedir?

Tango Dansı, 200 yıllık bir müzik birikiminin üzerine kurulmuş, pek çok kültürün etkileşiminden doğmuş; gelişmeye ve evrilmeye devam eden bir danstır. Tango dansı bir hareketler bütünü olmanın ötesinde; dans figürleri ve hareketleri ile dans ettiğimiz partnerimizle kurduğumuz iletişimdir. Tango dansı daha önce hiç görmediğiniz ve belki aynı dili bile konuşmadığınız bir insanla uyum içinde dans etmenize imkan sağlar. Ülkeden ülkeye veya bölgeden bölgeye değişen dans tarzları ve eğitim modelleri yoktur. Bu özelliği tango dansının hareket ve figürler sisteminden ziyade iletişim ve uyuma dayanmasından; belli ezberlenmiş hareket kombinasyonları yerine yaratıcılığı tetikleyecek şekilde; tüm hareketlerin doğallıkla birbirine bağlanabilmesinden ve herhangi bir adım sistemi olmamasından kaynaklanır. Diğer pek çok eşli dansın aksine tango ezberlenmesi gereken ve dansın zenginliğini kısıtlayan bir adım sistemine sahip değildir. Tango adımlarınızı ve figürlerinizi partnerinizle olan iletişimle ve müzikle olan uyumunuzla doğaçlama bir şekilde şekillendirirsiniz.

Q Neden Tango Dansı?

Tango dansı tamamen sosyal bir danstır, çok zengin figür çeşitliliği ve kombinasyonları ile çok güçlü bir sahne dansı olsa da; dünya genelinde hemen her hafta bir büyük tango festivali veya maratonunun olması; büyük şehirlerde her gece dans etme imkanı sunması ile sevenleri için her zaman bir hobinin ötesine geçmiş ve yaşam tarzı haline gelmiştir. İstanbul’da haftanın her günü dans edebileceğiniz birden çok tango gecesi vardır. Tango dansı dünya genelinde beş yüz bin dolaylarında aktif dansçıya ve Türkiye’de yirmi beş binden fazla aktif dansçıya sahiptir. Özellikle eğitimli ve kültürlü insanlardan oluşan geniş bir camia olması benzersiz bir sosyal çevreye adım atma imkanı sunar. İstanbul’da haftanın her günü birden fazla tango gecesi düzenlenmektedir. Bu gecelere katılarak başladığınız tango kursu dışındaki insanlarla da tanışma fırsatı bulabilir, dans edebilir ve yeni dostluklar kurabilirsiniz.

Bize Puan Verin ve Yorum Yazın

Bu ilan için Puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Bul

Yorumunuzun en az 140 karakter uzunluğunda olması önerilir

image

Tüm saatleri göster
 • Pazartesi14:00 - 20:00
 • Salı14:00 - 20:00
 • Çarşamba14:00 - 20:00
 • Perşembe14:00 - 20:00
 • Cuma14:00 - 20:00
 • Cumartesi14:00 - 20:00
 • Pazar14:00 - 20:00
 • ₺₺₺
 • Fiyat aralığı 300 - 600
building İşletmenin sahibi misiniz ? Talep Edin! Talep Edin!

Ek Detaylar

 • Konuşulan Diller:Ingilizce
  image