Ne
image
 • imageDans Eğitmenleri
 • imageDans Okullari
Neresi
image
image

Swing Planet Dans Stüdyosu, İstanbul merkezli, caz müziğin altın çağı kabul edilen Swing dönemi danslarından; Lindy Hop, Solo Jazz, Tap Dans, Balboa, Shag dersleri veren stüdyo, topluluk.

Otantik jazz danslarını öğretmek ve yaygınlaştırmak amacı taşıyan bir eğSwing Istanbul, başta Lindy hop olmak üzere jazz müziğinin altın çağı olarak adlandırılan swing dönemine ait danslara adanmış Türkiye’nin ilk dans stüdyosudur.

2008 yılının Haziran ayında Türkiye’de Hakan Durak’ın verdiği ilk Lindy hop dersleri ve gerçekleştirdiğı diğer atölye çalışmalarının ardından gelen düzenli derslerden sonra Swing Istanbul, Mayıs 2010 yılında kendi stüdyosunu hizmete açtı.

Stüdyomuzun amacı hem bu dönemde kısıtlı bir kitle tarafından yapılan Lindy hopu daha iyi tanıtmak, Lindy hop dansçılarına kendi stüdyolarında geniş bir çalışma imkanı tanımak hem de diğer swing danslarını da ön plana çıkarmaktır.

Stüdyomuzun odak noktası Lindy hop olmakla birlikte Charleston, Balboa, Collegiate Shag ve Authentic Jazz dersleri de verilmektedir.
Grup derslerinin yanında, haftanın iki günü serbest pratik saatleri, çalışma atölyeleri, sokak gösterileri ve dansları düzenleyen Swing Istanbul, yurt dışından yılın belli dönemleri dünyaca tanınmış misafir eğitmenler getirmekte ve her Cuma hem stüdyomuzda hem de özellikle Beyoğlu’nun popüler eğlence mekanlarında canlı müzik ve/veya hem Türk hem de uluslararası deneyimli Dj’lerle gerçekleştirilen dans geceleriyle Lindy hop dansçılarının buluşma mekanı olmayı sürdürmektedir.

Ayrıca her sene Eylül ayında yapılan Türkiye’nin tek uluslararası Lindy hop festivali olan Orient Lindy Express (http://www.orientlindyexpress.com) ile bu alanda swing dansı severlere dünyaca ünlü Lindy hop dansçılarından ders alma fırsatı verip swing dünyasının günümüzdeki en ünlü orkestralarının çaldığı melodilere danslarıyla eşlik etme zevkini yaşatarak çok geniş ve kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.itim kurumuyuz.

Tanıtım Videosu Swing Istanbul Videoyu İzle

Q ADINA DANS DEDİĞİMİZ MOTİVASYON

Zen meditasyonuyla ilgili anlatılan bir hikaye vardır: Zen tapınaklarındaki hocalar, meditasyon esnasında öğrencilerinin arasında gezer, ellerindeki sopayla onların sırtına vururmuş. Sonra da şöyle dermiş: “Eğer gerçekten meditasyonda olsaydın, benim elimde bir sopayla yaklaşmakta olduğumu ve sana vuracağımı fark eder, eğilirdin.” İşte öyle bir farkındalık halidir meditasyon. Ne kendini unutup gitme, ne bir transa geçiş durumudur. İçinde bulunulan anın, “şimdi”nin farkında olma, o anı gözleme ve o anda bulunma çalışmasıdır. Meditasyonda geçmiş ve gelecek yoktur.

Q BİR AÇIK YAPIT OLARAK LİNDY HOP

Metin okumanın, okur ile yazar arasında nasıl bir ilişki ifade ettiği, metnin nasıl okunacağı – ve hatta kimi zaman – nasıl okunması gerektiği, çok uzun zamandır tartışıladursun, post modern okuma, okura daha fazla özgürlük tanıyan bir anlayışla yola çıkar ve metni, yazarın tekelinden kurtarır.

Umberto Eco, Açık Yapıt adlı eserinde, metnin üretim anı ile tüketim anı arasındaki ve okur ile yazar arasındaki diyalektiğe vurgu yapar; aynı zamanda da düzen ile düzensizlik arasındaki diyalektikten bahseder.

Bize Puan Verin ve Yorum Yazın

Bu ilan için Puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Bul

Yorumunuzun en az 140 karakter uzunluğunda olması önerilir

image

Tüm saatleri göster
 • Pazartesi12:30 - 23:30
 • Salı12:30 - 23:30
 • Çarşamba12:30 - 23:30
 • Perşembe12:30 - 23:30
 • Cuma12:30 - 23:30
 • Cumartesi12:30 - 23:30
 • Pazar12:30 - 23:30
 • ₺₺₺
 • Fiyat aralığı 300 - 600
building İşletmenin sahibi misiniz ? Talep Edin! Talep Edin!

Ek Detaylar

 • Konuşulan Diller:Ingilizce
  image